Podstawą procesu odchudzania powinna być prawidłowo skomponowana dieta, a także aktywność fizyczna, dopasowana do preferencji i stanu zdrowia. Droga do uzyskania prawidłowej wagi i upragnionej sylwetki bywa trudna i wymaga wiele cierpliwości. Dlatego warto zadbać, by dieta była urozmaicona (zdrowe i dietetyczne jedzenie nie musi być nudne) i uzupełnić ją naturalnymi składnikami poprawiającymi metabolizm, wspierającymi spalanie tłuszczu, czy zmniejszającymi łaknienie. Sprawdź, jakie składniki naturalne mają dietetyczne właściwości.

Naturalne składniki i zioła na odchudzanie. Jakie wybrać? - zdjęcie

Spis treści

Zioła na odchudzanie – poznaj moc drzemiącą w roślinach

Od wieków zioła towarzyszą w dbaniu o zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Warto dodać do swojej diety napary ziołowe lub suplementy na odchudzanie zawierające wyciągi z ziół. Należy jednak pamiętać, że stosowanie ziołowych preparatów wymaga konsultacji ze specjalistą – szczególnie w przypadku chorób przewlekłych.

Zioła mają różne działanie, które może być wsparciem w procesie odchudzania: poprawiają trawienie, metabolizm, zmniejszają apetyt, a także pomagają usunąć wodę z organizmu. Do ziół usprawniających metabolizm i przyspieszających trawienie zaliczamy: miętę pieprzową, rumianek, koper włoski, mniszek pospolity, szałwię, fiołek trójbarwny, melisę. Zioła te wspierają także funkcjonowanie wątroby i regulują poziom glukozy we krwi – to także cenione przy odchudzaniu właściwości.

Jednym z problemów, z jakim borykają się osoby odchudzające, jest ograniczenie ilości jedzenia i powstrzymanie się przed podjadaniem pomiędzy posiłkami. Będzie to znacznie łatwiejsze z preparatami na odchudzanie zawierającymi zioła, które zmniejszają łaknienie. Warto sięgnąć po produkty zawierające siemię lniane, fiołek trójbarwny, podbiał, babkę płesznik.

Sięgając po zioła czy suplementy na odchudzanie, pamiętajcie, że nie zastąpią one zdrowej diety i aktywności fizycznej!